Nasza oferta

Zapoznaj się z ofertą naszego ośrodka

jakie-są-przyczyny-nerwicy

Leczenie nerwicy

U podłoża nerwicy leżą problemy psychologiczne człowieka. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od jakiejś trudnej sytuacji życiowej, z którą pacjent nie może sobie poradzić. Śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy, wypadek albo przewlekły stres w pracy sprawiają, że pacjenci zaczynają odczuwać objawy nerwicowe.

 

Psychoterapia w ośrodku Castel zapewnia pacjentowi zmagającemu się z tą chorobą wsparcie i tworzy bezpieczne warunki do rozwiązywania swoich problemów. Pomoc polega na rozwiązywaniu bieżących problemów, budowaniu poczucia własnej wartości i uczeniu się na nowo umiejętności interpersonalnych i budowania relacji międzyludzkich.

Terapia w ośrodku Castel może się odbywać dwoma sposobami – stacjonarnie i ambulatoryjnie.

 

TERAPIA NIESTACJONARNA

Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu.

 

TERAPIA STACJONARNA

Terapia stacjonarna jest uważana za najbardziej skuteczną formę terapii nerwicy. Pobyt w naszym ośrodku umożliwia pacjentowi wejście w stan komfortu psychiczno-fizycznego, poradzenie sobie z problemami dnia codziennego oraz naukę życia z tą dolegliwością.

Czas leczenia nerwicy jest bardzo indywidualny i zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Termin przyjęcia do ośrodka i czas pobytu w ośrodku ustalany jest na pierwszej wstępnej wizycie. Podczas pobytu w ośrodku zapewniamy naszym pacjentom fachową opiekę. Leczeniem zajmuje się wykwalifikowana kadra lekarzy, terapeutów i psychologów.

 

 

Nie zwlekaj zadzwoń już dziś 609 504 509 lub napisz do Nas wiadomość:

KONTAKT

Write a Comment

1 STYCZEŃ

Początek roku często budzi w nas ponure wspomnienia. Nowy Rok to „idealny” dzień, żeby doświadczyć kaca …

24 GODZINY NA DOBĘ

Zapewne każdy z Nas na początku swojej drogi w trzeźwieniu zastanawiał się jak żyć? Co robić dzień po dniu ? poniżej …

KROK DWUNASTY

Przebudzeni duchowo w rezultacie tych kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady …