Nasza oferta

Zapoznaj się z ofertą naszego ośrodka

40118905_m

Leczenie lekomanii

LECZENIE LEKOMANII

W obecnych czasach coraz więcej osób uzależnia się od leków. Uzależnienie obejmuje najczęściej kilka grup leków: środki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, pobudzające, a także przeczyszczające.

W naszym ośrodku dostępne są dwa rodzaje leczenia uzależnienia od leków – terapia niestacjonarna i zamknięta terapia w jednym z naszych dwóch ośrodków w Ustroniu lub w Wiśle. Pierwszym etapem, zarówno terapii niestacjonarnej i stacjonarnej jest wstępna rozmowa z terapeutą i wybór najlepszej dla Ciebie drogi leczenia.

 

TERAPIA NIESTACJONARNA

Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu.

 

TERAPIA STACJONARNA

Terapia stacjonarna jest uważana za najbardziej skuteczną formę terapii uzależnień. Stacjonarne leczenie uzależnienia od leków w Ośrodku Castel trwa w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Podczas pobytu w ośrodku zapewniamy naszym pacjentom fachową opiekę i wsparcie w walce z uzależnieniem. Leczeniem zajmuje się wykwalifikowana kadra lekarzy, terapeutów i psychologów. Termin przyjęcia do ośrodka i czas pobytu w ośrodku ustalany jest na pierwszej wstępnej wizycie.

 

Jak wygląda leczenie lekomanii w naszym ośrodku:

  • W dniu przyjęcia do naszego ośrodka odbywa się wizyta lekarska u internisty.
  • Jeśli występuje taka konieczność pacjent jest również konsultowany przez lekarza psychiatrę.
  • Jeśli jest to konieczne, a pacjent cierpi na objawy zespołu odstawienia pacjent jest kierowany na detoks, który trwa kil kaście dni i jest dłuższy od detoksu alkoholowego przede wszystkim ze względu na dłuższy czas oczyszczania się organizmu z leków.
  • Na zlecenie lekarza, w przypadku lekomanii obowiązkowo, wykonywane są diagnostyczne badania laboratoryjne.
  • Zajęcia terapeutyczne odbywają się w dwóch blokach – pierwszy poranny (8:00-12:30) i drugim popołudniowym (14:00- 17:00) podzielony przerwą na obiad. Ośrodek zapewnia pełne wyżywienie.
  • Dodatkowo każdy z pacjentów uczestniczy w zajęciach indywidualnych.
  • Niedziela jest dniem odwiedzin. Rodziny i osoby wspierające mogą odwiedzać pacjentów w określonych przez ośrodek godzinach.
  • Każdy pacjent podejmujący leczenie w naszym ośrodku może skorzystać bezpłatnie z jednej sesji rodzinnej.

 

Celem leczenia jest pomoc w zrozumieniu swojej choroby i związanych z nią mechanizmów działania oraz pomoc w ograniczeniu lub jeśli to możliwe całkowitym zaprzestaniu przyjmowania leków.

Nie zwlekaj zadzwoń już dziś 609 504 509 lub napisz do Nas wiadomość:

KONTAKT

Write a Comment

1 STYCZEŃ

Początek roku często budzi w nas ponure wspomnienia. Nowy Rok to „idealny” dzień, żeby doświadczyć kaca …

24 GODZINY NA DOBĘ

Zapewne każdy z Nas na początku swojej drogi w trzeźwieniu zastanawiał się jak żyć? Co robić dzień po dniu ? poniżej …

KROK DWUNASTY

Przebudzeni duchowo w rezultacie tych kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady …